Használod az árajánlat készítő programot, elkészült az árajánlat, kiküldted, elfogadták, szerződtetek, mehet a munka. Ez egy ideális folyamat. Az árajánlat elfogadásánál egy vállalkozó nem sok mindennek örül jobban, legfeljebb annak, ha a pénz be is érkezett a számlára. Ez a folyamat minél többször ismétlődik, annál jobb. Vagy nem? Számoljunk egy kicsit.
Vegyük azt, hogy építőipari kivitelezéssel foglalkozol.
_____________________________________________
1. példa
Az árajánlatod végösszege 500.000 forint.
Kiküldesz 10 ilyen árajánlatot.
Lezárási arány: 80%
8 árajánlatot elfogadnak, így keresel 4.000.000 forintot!
_____________________________________________
2. példa
Az árajánlatod végösszege 668.000 forint.
Kiküldesz 10 ilyen árajánlatot.
Lezárási arány: 60%
6 árajánlatot elfogadnak, így keresel 4.008.000 forintot!
_____________________________________________
A két példában az árkülönbözet 168.000 forint, ami egy felújításnál nem kevés, de ekkora tételnél nem is jelentős, azonban ha magasabb az ár, akkor a legtöbb esetben kevesebben fogadják el az árajánlatot. Ez azt jelenti, hogy 2 munkával kevesebbet kell elvégezned ahhoz, hogy ugyanannyit keress.
Összefoglalva, ha megemeled az árajánlatodban szereplő árat, akkor nagy valószínűséggel csökkenni fog a lezárási arányod, de ha jól lövöd be az arányokat, akkor kevesebb munkával ugyanannyit fogsz keresni, vagyis több szabadidőd marad. A legoptimálisabb lezárási arány 50-60% körül van a legtöbb iparágban. Ha ennél alacsonyabb a lezárási arányod, akkor más probléma van. Hamarosan erről is írni fogunk.
Vigyázz!Az áremelés egyes esetekben a lezárási arány javulásával is járhat, vagyis még több árajánlatot foganak el. Kíváncsi vagy, hogy miért? Akkor, ha még nem tetted meg, regisztrálj a Documento-ra, és nyisd meg az összes kiküldött levelünket, hogy bekerülj a TOP10%-ba, ahol az előbbi kérdésre is választ kaphatsz!
Próbáld ki 7 napig ingyen, kötelezettségek nélkül!
Regisztrálok